Sokak köpekleri yasası ne zaman çıkacak

Sokak köpekleri yasası ne zaman çıkacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

Sokak Köpekleri Yasası Ne Zaman Çıkacak? İşte Sahipsiz Hayvanlara Yönelik Düzenlemede Son Durum

Sahipsiz hayvanlara ilişkin düzenlemelerle ilgili dört bakanlığın yürüttüğü çalışmalar tamamlandı ve “sokak köpekleri düzenlemesi” olarak bilinen tasarı, AK Parti TBMM Grup Başkanlığına teslim edildi. Adalet, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, İçişleri, ve Tarım ve Orman Bakanlıkları tarafından hazırlanan düzenleme, şimdi AK Parti Grubu tarafından değerlendiriliyor.

**Düzenlemenin Aşamaları**

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, hem parti grubu içinden hem de bu konuya ilişkin çalışma yapan akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden görüş alacak. Bu süreç yaklaşık 10 gün sürecek. Ardından, sokak köpeklerinin toplanması, bakımlarının yapılması, kısırlaştırılması, sahiplendirme konusunda teşvik sağlanması ve sahiplenilmeyen hayvanların uyutulması gibi konuların yer aldığı yol haritası belirlenecek.

**Tasarı Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?**

Hazırlanan taslak çalışma, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayına sunulacak. Cumhurbaşkanının onayının ardından teklif halinde TBMM Başkanlığına gönderilecek ve Meclis gündemine alınacak. Tasarının ne zaman yürürlüğe gireceği, TBMM’deki görüşmeler ve oylamalar sonucunda belli olacak.

Sokak köpekleri düzenlemesi, hem vatandaşların hem de hayvanseverlerin yakından takip ettiği bir konu olarak gündemdeki yerini koruyor. Bu düzenlemenin hayata geçmesiyle sahipsiz hayvanların durumu ve sokak hayvanları ile ilgili yaşanan sorunların çözülmesi hedefleniyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.