İlkay Gündoğan, Irkçılık Sonrası Şok Eden Açıklamalarda Bulundu: “Ben de Alman’ım”

lkay Gündoğan, Irkçılık Sonrası Şok Eden Açıklamalarda Bulundu: “Ben de Alman’ım”

İlkay Gündoğan, Irkçılık Sonrası Şok Eden Açıklamalarda Bulundu: “Ben de Alman’ım”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

lkay Gündoğan, Irkçılık Sonrası Şok Eden Açıklamalarda Bulundu: “Ben de Alman’ım”

Irkçılığa maruz kalan İlkay Gündoğan\'dan tartışma yaratacak sözler: Ben de Alman\'ım

Alman Milli Futbol Takımı’nın Türk asıllı kaptanı İlkay Gündoğan, Spiegel dergisine verdiği röportajda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Göçmen kökenli olduğu için kaptan seçilmediğini dile getiren İlkay, “Almanya’nın yeni gerçekliğini yansıttığımız için, benim gibi insanlara yönetim pozisyonlarında ihtiyaç olduğunu biliyorum. Farklı görünsek de, biz de Alman’ız. Rol model olabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“BİR ROL MODEL OLABİLECEĞİMİ BİLİYORUM”

Alman Milli Futbol Takımı’nın Türk asıllı kaptanı İlkay Gündoğan, Spiegel dergisine verdiği röportajda ırkçılığa maruz kalması ve kaptanlık konusundaki çarpıcı açıklamalarıyla gündeme geldi. “Göçmen kökenli olduğum için kaptan olmadım” diyen deneyimli futbolcu, “Almanya’nın yeni gerçekliğini yansıttığımız için, benim gibi insanlara yönetim pozisyonlarında ihtiyaç olduğunu biliyorum. Farklı görünseler de, biz de Alman’ız. Bir rol model olabileceğimi biliyorum” ifadelerini kullandı.

YILDIZ FUTBOLCUDAN AÇIKLAMA GELDİ

“Göçmen kökenli olduğum için kaptan olmadım. Birinin diğeriyle hiçbir ilgisi yok. Bu, takım arkadaşlarımın ve teknik direktörün beni nasıl gördüğüyle ilgili. Takımınız sizi açık, dürüst ve iyi biri olarak görür ve kabul ederse kaptan olursunuz. Bu kökenimle değil, insani olarak neyi temsil ettiğimle ilgili.

Annem hariç tüm aile Galatasaray taraftarıydı. Annem Fenerbahçe taraftarıydı ve bu nedenle evde zor zamanlar geçirdi. Galatasaray nevresimlerim de vardı. Oyunuma yönelik eleştirileri, bazı insanların beni orada istemediği şeklinde algıladığım anlar oldu. Bu özellikle acı vericiydi. Ancak bir noktada durumun her zaman böyle olmadığını, sadece zaman zaman kötü bir oyun oynadığımı da fark ettim”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.