Gazze’de acı tablo: Can kaybı 35 bine dayandı

İsrail’in Gazze’ye 214 gündür gerçekleştirdiği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı en az 34 bin 789’a yükseldi.

Gazze’de acı tablo: Can kaybı 35 bine dayandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.05.2024
A+
A-

İsrail, Gazze Şeridi’nde 7 Ekim’den bu yana saldırılarını sürdürüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ne son 24 saatte 6 saldırı gerçekleştirildiği, 54 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 96 Filistinlinin ise yaralandığı bildirildi.

Gazze Şeridi’ne 7 Ekim’den bu yana devam eden saldırılarda toplam can kaybının 34 bin 789’a, yaralı sayısının ise 78 bin 204’e yükseldiği aktarıldı.

UNRWA’dan “Refah” uyarısıBirleşmiş Milletler Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) tarafından Gazze Şeridi’nin güneyinde insani yardımların geçtiği Refah Sınır Kapısı’nın Filistin tarafının İsrail kontrolüne geçmesinin ardından uyarı yapıldı.

Açıklamada, “Refah geçiş noktasında yardım ve yakıt girişindeki kesintinin devam etmesi, Gazze Şeridi’nde kritik öneme sahip insani müdahaleyi de durduracak. Bu tedarik yollarının kesilmesi halinde özellikle Gazze’nin kuzeyindeki insanların karşı karşıya kaldığı felaket niteliğindeki açlık, çok daha kötüleşecek” ifadeleri kullanıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.