Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu İkinci Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu ikinci Olağan Genel kurulu Merkez Öğretmenevinde yapıldı.

Zonguldak İli Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı, Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, Genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkanlığına seçildi.

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu İkinci Olağan Genel Kurulu yapıldı.
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.06.2024
A+
A-

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu İkinci Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Necati Başar yeniden Konfederasyon Başkanlığına seçildi.


Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu ikinci Olağan Genel kurulu Merkez Öğretmenevinde yapıldı.

Zonguldak İli Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı, Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Başar, Genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkanlığına seçildi.

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu ikinci Olağan Genel Kurulunun Divan Başkanlığını İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi,Zonguldak Dernekleri Federasyonu Onursal Başkanı  Gurbet Altay yaptı.

Gurbet Altay açılış konuşmasında ;

“Öncelikle İstanbul merkezli Zonguldak Dernekleri Federasyonu Genel başkanımız Ziya Öncan kardeşimize geçirdiği trafik kazasından dolayı acil şifalar diliyorum.Bizler gerek Zonguldak’ta gerek İstanbul’da gerekse de başka şehirlerde Zonguldaklılar olarak sesimizi duyurmada çok büyük bir gelişme kaydettik.Artık her yerde,her sivil toplum kuruluşlarında yer almaya başladık.Örneğin İstanbul merkezli Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları Birliğinde (KASTOB) ben ve Ziya Öncan kardeşim Genel Başkan Yardımcısı ve komite başkanıyız.Aynı zamanda yine Tüm Sivil Toplum Kuruluşlarında yine (TSTK) ben ve Ziya Öncan kardeşim önemli görevlerdeyiz.Aynı şekilde Karadeniz Vakfında Mustafa Kalaycı kardeşim ve diğer gençler önemli görevlerde yer alıyoruz.Kısıcası Zonguldaklılar kulis çalışmasını önemli projelere imza atarak kendini kanıtladılar.İnşaallah İstanbul Merkezli Zonguldak Dernekleri Federasyonu (ZONDEF),Zonguldak İli Dernekleri Federasyonu ve Ankarada kurulacak federasyonla konfederasyon çalışmaları da başlamış oldu.Şu bir gerçek ki ticaretin merkezi  İstanbul ama İstanbul’da Ankara’dan yönetiliyor.Dolayısı ile Ankara merkezli Zonguldak Konfederasyonu kurulması elzem oldu.Bizler Türkiye’de hemşehri sivil toplum kuruluşlarından marşı olan tek kuruluş Zonguldak Dernekleri Federasyonu olmaktan onur duyuyor,bize marşı yazan Egemen Sekmen kardeşimize de sonsuz teşekkürler ediyoruz.Ben Zonguldak Dernekleri Federasyonu Onursal başkan olarak Zonguldak ve Zonguldaklı için yapılacak herşeye tam destek vermeye her zaman hazırım.” Dedi.

Zonguldak Dernekleri Federasyonu marşını,tüm Türkiye’ye armağan ettiği Türkiye Marşını ve Zonguldakspor marşını yazan Zonguldakla ilgili bir çok çalışmaya imza atan, Sanatçı Egemen Sekman, Kongrede “Karadır Kaşların” türküsünü söyleyerek katılımcıları eğlendirdi.

BAŞAR: ZONGULDAK’TA BİR ŞEYLERİN OLMADI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Zonguldakın gelişmesi, kalkınması için çalıştığını söyleyen Başkan Necati Başar, “Federasyonumuzun oluşumu ile ilgili bir takım çalışmalar başlatmıştık. Bunun ilk örneğini 2009 ve 2010 yıllarında Zonguldak il platformu adı altında; ilimizde bulunan 100’e yakın sivil toplum kuruluşlarının bunların içinde; oda başkanları, ilimizdeki basın mensupları ve siyasi partilerimizin temsilcileri ile birlikte İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda istişare toplantıları düzenledik. Oradaki aldığımız kararlar siyaset yapmadan ama siyasilerimizle birlikte ilimizin sorunlarını gündeme taşıyarak çözüm arayışına girdik. Bunun en iyi ve en önemli örneği Mithatpaşa Tüneli’dir.
Bunun semeresini yıllar sonra gördük, birkaç sefer müteahhit değiştirilmesine rağmen tünel yapımları tamamlanmış oldu. Daha önceden Kilimli ilçemize 30 dakikada ulaşırken şimdi 5 dakikada ulaşıyoruz. Biz o tarihlerde bu ilk platformu resmileştirebilmek için federasyona dönüştürebilmek için bir takım toplantıları düzenledik. En son istişare toplantımız Mart 2020’nin ilk haftasında yaptık ilimizin iktidar ve muhalefet il başkanları ve milletvekilleri ile birlikte federasyon kurma çalışmalarını hızlandırdık, dosyamızı hazırlayarak tüzüğünde ‘federasyona katılabilir’ ibaresi olan 10 dernek ve başkanlarıyla birlikte dosyayı hazırlayarak 18 Mart 2020 yılında Zonguldak Valiliği Sivil Toplum ilişkiler Müdürlüğü’ne onaylattık. O süreçten sonra çalışmalarımızı hızlandırdık.
İnşallah bundan sonraki etkinliklerimiz daha da fazla şekilde devam edecek. Daha anlatacak çok şeyimiz var. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Zonguldak Merkez Öğretmenevi’nde yapılan olağan kongreye İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli,Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir ve Zonguldak Kent Konseyi Balkanı Mustafa Bilgi birer selamlama konuşması yaptı.

Ayrıca Karaman Belediye Başkanı Mustafa Kalaycı,Milli Eğitim Bakanlığı müşaviri Cemal Özdemir,Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdür Muharrem Kiraz, yardımcısı Ercan Gebeş, Kızılay Şube Başkanı Murat Kanlı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Gurbet Altay, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, Ereğli ilçe Milli Eğitim Müdürü Harun Akgül, Ak Parti Kozlu ilçe Başkanı Ali Duyar, Bursa Zonguldak Dernek Başkanı Selahattin Yıldırım, TTK Kozlu Müessese Müdür yardımcısı ve Enerji Birsen Şube Başkanı Sedat Güngör, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi İlahiyat fakültesi Öğretim Üyesi H. İbrahim Aydın, Ereğli Sanayi ve Ticaret Odası Başkan yardımcısı Cevdet Demircan ve üyeler katıldı.

Zonguldak ili Dernekleri Federasyonu yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu. Necati Başar, Muzaffer Kalaycıoğlu, Ahmet Bayrak, Ercan Gebeş, Ahmet Güral Karayılmaz, Avukat Mustafa Acar, Bülent Bağbaşı, Okan Şentürk, Erkan Üstünbaş, Lütfü Çavuş, Harun Akgül, Pamuk Cansız, Bahtiyar Emiroğlu, Ömer Bayrak, Bahattin Şenol, Münir Uzundurugan, Ahmet Öztürk, Ahmet Köse, Derya Akbıyık, Birkan Demirel, Yılmaz Altıntaş.
Denetleme Kurulu Avukat Mutlu Aksoy, Osman yiğit, Mustafa Çetin, Servet Çümen, Aydın Çevik, Mustafa Torun, Muhammet Özdemir’den oluştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.