EuroLeague’den skandal karar! Ergin Ataman’a ceza var, İsrail paylaşımına ceza yok

EuroLeague’de Maccabi ile Panathinaikos eşleşmesinde yaşananlar gündemde yer alırken Euroleague yönetimi skandal bir karar daha imza attı. İşte detaylar…

EuroLeague’den skandal karar! Ergin Ataman’a ceza var, İsrail paylaşımına ceza yok
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.04.2024
A+
A-

Maccabi Tel Aviv ile Panathinaikos arasında bugün Belgrad’da oynanacak maç öncesi Euroleague yönetimi skandal bir karara imza attı.

100 SEYİRCİYE OYNAYAN MACCABİ’YE 1000 TARAFTAR İZNİ

Bu yıl maçlarını Belgrad’da en fazla 100 seyirci önünde oynayan Maccabi Tel Aviv, Panathinaikos maçı öncesi Euroleague’den bin taraftar için izin istedi. Ve maç günü EuroLeague yönetimi bu talebe izin verdi. Sezon boyunca maçlarını boş tribünlere oynayan Maccabi’ye böyle bir izin verilmesi, ‘İsrail lobisinin gücü’ olarak yorumlandı.

ATAMAN’A NORMALDEN 6 KAT DAHA FAZLA CEZA

Ayrıca Euroleague, Ergin Ataman’a hakemler hakkındaki açıklamaları için 30 bin Euro ceza verdi. Bu da tarihe geçecek bir rakam. Çünkü daha önce açıklamalar nedeniyle antrenörlere en fazla 5 bin Euro ceza verilirken, İsrail takımı Maccabi maçından sonra bu açıklama yapıldığı için tam 30 bin Euro ceza kesilmesi de bir gözdağı olarak yorumlandı.

MACCABİ’NİN İSRAİL ASKERİ PAYLAŞIMINA CEZA YOK

Ergin Ataman’a siyasi göndermelerden dolayı verilen ceza şok etkisi yaratırken bu durum EuroLeague’in ikiyüzlü tavrını ortaya koydu. Çünkü daha önce Maccabi’nin resmi Instagram hesabından bir İsrail askerinin Gazze’de yıkılan binaların üzerinde çektirdiği bir fotoğrafı yayınlamıştı. Bu paylaşım hakkında EuroLeague hiçbir yaptırım uygulamadı.

EuroLeague'den skandal karar! Ergin Ataman'a ceza var, İsrail paylaşımına ceza yok

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.