Abdullah Avcı: Bu bir ölüm kalım maçı değildir!

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Samsunspor maçını değerlendirdi.

Abdullah Avcı: Bu bir ölüm kalım maçı değildir!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.05.2024
A+
A-

Trendyol Süper Lig’in 35’inci haftasında Samsunspor deplasmanından 3-1 mağlup ayrılan Trabzonspor’da teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Samsunspor’un çok basit, sade ama çok güçlü bir oyunları olduğunu ifade eden Abdullah Avcı, “11 maçın 7’sini içeride kazanmış, tek mağlubiyeti var. Basit ama doğru ve bunu şiddetli şekilde uygulayan bir takım. Direk oyunları var ve özellikle burada ikinci topa yanaşmak, ondan sonrasında yapılacak ortalar, bir de rakip arkası şiddetli yapacağı koşular vardı. Bu plan her maç böyle yani burada da dışarıda da oynadıklarında bunu kendi güçlü oyunlarını oynatıp bunu yansıtıyorlar. Biz buna özellikle oyunun başlangıcında doğru cevap veremedik. Maçta oyuna girmek için bir takım böyle deneyimlerimiz oldu ama arkasından bir penaltı oldu. Sonra arkasında da bizim gibi takıma yakışmayacağı bir organizasyon bozukluğundan dolayı yediğimiz bir gol oldu. Rakip 2-0 öne geçti. Sonrasında tam oyuna tutunacakken golü de bulduk. Tam oyuna tutunacakken kornerden bu sefer kendi kalemize attığımız gol. 3-1 mağlup duruma düştük devreye girerken. Olabilir mi? Olabilir. Geçen haftada 2 farklı mağlup duruma düşmüştük. İkinci yarıda daha doğru oyun oynamamız gerekiyordu. Topa sahip miyiz? Evet topa sahibiz. Bunu da bekliyorduk zaten. Ama bunu beklerken bu oyunu oynarken özellikle oyuna genişlik verip sayısı olarak fazla girdiğimiz ceza sahasında paslar veya kısa ortalar yapmamız gerekiyordu. Yasladığın zaman o baskı şiddeti rakibin düşecekti. Zaman zaman bunu dedik ama sonuçlandıramadık” dedi.

Ligi 3’üncü bitirmek istediklerini belirten Avcı, “Oyunun başından sonuna kadar net bir şekilde hepimiz için bu hem bireysel performanslarımız hem de oyun performansımız çok altında kaldı ve hiç doğru ve şık olmadı. Rakiplerden üçüncülük anlamında lige baktığında haftaya başlarken birine 6 puan birine 7 puan önde olma, rakibin bir tanesinin kazanması 4 puanına düşmesi bu farklı olması bile bu bizi yukarıya doğru çekmesi gerekirken aşağıya doğru gitti. Konsantrasyon bozuldu. Futbolda bazen kaybedersin. Ama oyunu doğru oynamaya çalışırsın ama kaybedebilirsin. Çünkü karşında da bir rakip vardır. Rakip bugün çok istedi. Fiziksel olarak bizden daha fazla mücadele etti. Daha fazla temas yaptı. Daha fazla sertlik yaptı ki normal. Biz buna hem sertlikle hem mücadeleyle doğru cevap veremedik. Onun için rakibimizi tebrik ediyoruz. Çok güzel bir ortam. Samsun bir futbol şehri. Geçmişiyle, tarihiyle, stadyumuyla ilk defa geldim. Yapanlara emeğine sağlık. Şunu da belirtmek istiyorum futbol bir iyileştirme gücü olan güzel bir oyundur. Bu sadece burayla alakalı değil genel olarak söylüyorum. Dilimizi uslubumuzu değiştirmediğimiz sürece gönlümüzü dönüştüremeyeceğiz. Hayatta da ölüm yoktur, kalım yoktur, savaş yoktur. Mücadele vardır. Onun için bu bir ölüm kalım maçı değildir. Bu tarihte oynanmıştır, oynanmaya da devam edecektir. Lütfen bu oyuna böyle bakalım. Rakibimizi yaptıkları mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz. Bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Bizim adımıza 3-4 gün sonra, çarşamba günü bir adım kaldı. Finale oynayacağımız kupa var. İstanbul’da oynayacağız. Şimdi buradan ne çıkartacağız? Bir sürü olumsuzluğun olduğu oyun anlamında ve performans anlamında bunu kaldırıp konsantrasyonumuz daha yüksek, doğru bir oyunla Karagümrük maçına çarşamba günü hazırlanıp ligde de bundan sonra kalan 3 maçı en iyi şekilde tamamlayıp ligi 3’üncü bitirmek istiyoruz. Buradan çıkaracaklarımız derslerle birlikte” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.